מנורות שולחן

נורת הלוגן או אולי פלורוסנט? תאורה לבנה או תאורה צהובה? מנורות צמודי תקרה או מנורות קיר? אולי בכלל נלך על מנורות שולחן? אלו הם רק חלק מהשאלות העולות כשאר אנחנו באים לתכנן ולעצב את התאורה שלנו בבית.

כאשר אנחנו ניגשים לעצב את התאורה בבית חדש או לאחר שאנחנו משפצים ומחדשים את הבית – חשוב מאוד לשים לב לכמה נקודות חשובות כדי שהתאורה אכן תהיה מושלמת ואפקטיבית ותעניק לבית שלנו מראה מואר ומושלם. הכנו לכם במאמר שלפנינו רשימה של טיפים אליהם עליכם להתייחס כאשר זה נוגע לעיצוב של התאורה הביתית.

נקודות אור חשובות לעיצוב נכון של התאורה

שימו לב לנקודות הבאות ולטיפים הבאים ותימנעו מטעויות.

טיפ מספר 1 – לא ממקמים מידי הרבה גופי תאורה בחלל

יש כאלה הסבורים כי ככל שיהיה יותר אור יהיה יותר טוב. על כן הם ממקמים כמה וכמה גופי תאורה בכל חדר. הם טועים. ריבוי של גופי תאורה יגרום לאיבוד של אפקט האור. כדי ליהנות מתאורה איכותית וטובה יש לדאוג לתכנון נכון שלה. המיקום של גופי התאורה כמו גם בחירה נכונה של סוגי מנורות הם אלו שיהיו אחראים לתוצאות בחלל.

טיפ מספר 2 – התקינו את התאורה בהתאם למטרה

לכל חלל בבית שימושים אחרים וצרכים אחרים מבחינת התאורה. לא יהיה זה מן החכמה להתקין סתם מנורות בכל חדר ללא מחשבה. חשוב להתייחס למטרות של החדר ועל פי זה לתכנן את התאורה. אם מדובר בתאורה של המטבח שם חשוב שיהיה לנו אור איכותי באזורים שם אנחנו עובדים ומבשלים. עלינו לדאוג כי החלל כולו יהיה מואר אך יש לוודא כי ישנו מיקוד נכון של התאורה באזורים הרצויים. כך גם בחדר האמבטיה. חשוב שתהיה תאורה מעל המראה אך לא רק שם. החדר כולו אמור להיות מואר ולא אפלולי. התקנה נכונה, בזוויות המתאימות של סוגי מנורות יעיקו לנו את התאורה הפרקטית והנוחה.

בחדרי שינה חשוב לדאוג שיהיו לנו גם מנורות שולחן כדי שלא יהיה עלינו להאיר את כל החדר כאשר אנחנו זקוקים לאור ממוקד. במיוחד אם אנחנו חולקים את החדר עם עוד אנשים ולעיתים האור יפריע להם. מנורות שולחן הם על פי רוב ממוקדים מאוד ולא כל כך יפריעו לשאר האנשים השוהים או ישנים באותו זמן בחדר.

טיפ מספר 3 – אל תחסכו במתגים

אחרי שבחרתם את סוג התאורה, מנורות שולחן, מנורות צמודי תקרה או מנורות קיר אל תוותרו על שליטה מלאה על כל אחד מהם. חשוב שיהיו לכם מתגים מיוחדים לכל מנורה בפני עצמה.

את הייעוץ המלא ואת המלאי הגדול ביותר של אמצעי תאורה תוכלו למצוא אצל רזיאל תאורה. מנורות שולחן ממגוון דגמים, מנורות לד לכל חלל בבית ועוד מגוון גדול של אפשרויות לכל מקום בבית או בחצר.